Apple-ը պատրաստվում է բացահայտել Siri AI-ի նոր ծրագրային հատկանիշներն ու թարմացումները
Apple-ը հայտարարել է այս տարվա Համաշխարհային ծրագրավորողների կոնֆերանսի (WWDC) ամսաթվերը, որը կսկսվի հունիսի 9-ին Apple Park-ում։
Հաղորդվում է, որ Apple-ը այս տարի իր ծրագրային հարթակների համար նախատեսել է տեսողական դիզայնի մեծ փոփոխություններ: WWDC-ում կարող են նաև տեսնել նոր սարքաշարի դեբյուտը և AI-ով աշխատող Siri-ի գործառույթների թարմացումները, որոնք վերջերս հետաձգվել էին: Ընկերությունն օգտագործեց անցյալ տարվա WWDC-ը՝ Apple Intelligence-ը ներկայացնելու համար՝ ցուցադրելով Siri-ի դեռևս չհրապարակված առաջադեմ գործառույթները, որոնք թույլ կտան ձայնային օգնականին տեսնել ձեր էկրանը և կատարել գործողություններ՝ հիմնվելով ցուցադրվող տեսարանի վրա, ավելի խորը ինտեգրվել ձեր հավելվածներին և հասկանալու անձնական կոնտեքստը առաջադրանքները կատարելիս:
Apple-ի խոսնակ Ժակլին Ռոյը վերջերս Daring Fireball-ին ասել է, որ «այս հնարավորությունները մատուցելու համար ավելի երկար պահանջվեց, քան մենք կարծում էինք, և մենք ակնկալում ենք դրանք ներկայացնել գալիք տարում»:
Apple-ը ժամանակ առ ժամանակ հայտարարում է նոր սարքավորումների մասին, որոնցից ամենավերջինը Apple Vision Pro-ն է, M2 չիպը և նոր Mac սարքերը: 2025 թվականն արդեն գնորդներին կառաջարկվի նորացված iPad Air, MacBook Air և Mac Studio մոդելները և նոր iPhone 16E: Դրանց կարող են միանալ թարմացված Mac Pro-ն և երկրորդ սերնդի AirTag-երը, որոնք երկուսն էլ նախատեսվում է թողարկել այս տարվա կեսերին։