Ոստիկանությունը Սյունիքի, Արարատի և Արմավիրի մարզերում ապօրինի զենք-զինամթերք է հայտնաբերել
ՀՀ ոստիկանությունը մարտի 26-ին արձանագրել է ապօրինի զենք-զինամթերքի շրջանառության երեք դեպք՝ Սյունիքի, Արարատի և Արմավիրի մարզերում։ Այս մասին տեղեկացրին ոստիկանությունից։ Հայտնաբերվել են հրազեն, նռնակ, փամփուշտներ, պահունակներ, թմրամիջոցներ և ինքնաշեն ատրճանակ։
Քարահունջ գյուղի 55-ամյա բնակչի մոտ ապօրինի պահվող զենք-զինամթերքի և թմրամիջոցի մասին օպերատիվ տեղեկության հիման վրա Քրեական ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության և Գորիսի բաժնի ծառայողները մեկնել են նշված վայր։
Տղամարդը խոստովանել է, որ տանը պահում է մարիխուանա և զենք-զինամթերք։ Տան զննությամբ հայտնաբերվել են ողորկափող որսորդական հրացան, «Ֆ-1» տեսակի նռնակ և պայթուցիչ, 218 հատ տարբեր տրամաչափի փամփուշտ, ինքնաձիգի և գնդացրի երեք պահունակ, 52,18 գրամ մարիխուանայի նմանվող զանգված։
Քրեական ոստիկանները տեղեկություն են ստացել, որ «Խոսրովի» պետական արգելոցի ուղեկալներից մեկում «Նիվա» մակնիշի մեքենայի վարորդը ինքնաձիգ է թողել տարածքում։
Ոստիկանները պարզել են, որ զենքը պատկանում է նույն մեքենայի 42-ամյա ուղևորին։ Տղամարդը ձերբակալվել է, իսկ մեքենան տեղափոխվել է պահպանվող հատուկ տարածք։
Քրեական ոստիկանության Արմավիրի բաժնում ստացված տեղեկության համաձայն՝ Արմավիր քաղաքի 25-ամյա բնակիչը իր ավտոտնակում ապօրինի պահում էր ատրճանակ։
Նա ձերբակալվել է, իսկ անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել է ինքնաշեն թմբուկավոր ատրճանակ։
Երեք դեպքով էլ կազմվել են համապատասխան փաստաթղթեր, որոնք ներկայացվել են նախաքննական մարմիններին։ Նախաքննությունը շարունակվում է։