Ուկրաինայի պատվիրակությունը ժամանել է Ժնևի հյուրանոց, որտեղ տեղի կունենան բանակցությունները
Ուկրաինական պատվիրակության անդամները ժամանել են Ժնևի «ԻնտերԿոնտինենտալ» հյուրանոց, որտեղ նախատեսվում է բանակցություններ անցկացնել Ռուսաստանի և Միացյալ Նահանգների հետ, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ի թղթակիցը։
Երեք մեքենաներից բաղկացած ավտոշարասյունը կանգ է առել Ժնևում ՄԱԿ-ի կենտրոնակայանի մոտ գտնվող «ԻնտերԿոնտինենտալ» հյուրանոցի մուտքի մոտ։ Ավտոշարասյունը ուղեկցվել է քաղաքի դիվանագիտական ​​ոստիկանության անդամներով։
Մոտ տասը հոգուց բաղկացած պատվիրակությունը դուրս է եկել իրենց մեքենաներից և արագորեն մտել հյուրանոցի շենք՝ առանց ուղեբեռի։
Ուկրաինական պատվիրակությունը գլխավորում է Վլադիմիր Զելենսկու գրասենյակի ղեկավար Կիրիլո Բուդանովը: Դրա կազմում են նաև Ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի քարտուղար Ռուստամ Ումերովը, Անդրեյ Հնատովը, «Ժողովրդի ծառա» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Արախամիան, Սերգեյ Կիսլիցան և Վադիմ Սկիբիցկին: