ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. 25-30 տարի մարդկանց գլխին գործ են սարքել, բանակից թալանել. վարչապետը՝ իրեն քնադատողների մասին Դեկ 27,2020 23:57 Ունեն կազմակերպչական ռեսուրսներ
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Զանգելանն ու Կուբաթլուն չհանձնելու համար պետք էր նոր պատերազմ. վարչապետ Դեկ 27,2020 23:36 րան մեկ պատասխան կա, որ այդ հատվածներն այդպես էին ձևավորվել մեր անհաջողության պատճառով
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Կարող էր բռնկվել պատերազմ և անցում կատարել դեպի Սյունիքի մարզ. Փաշինյան Դեկ 27,2020 23:27 Իսկ այս պարագայում բոլոր միջոցները ձեռնարկվել են Սյունիքը պաշտպանելու համար:»
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Կոնկրետ մարդիկ հրաժարվել են կռվողներին զենք տալ. Փաշինյանի բացահայտումները Դեկ 27,2020 23:11 Պարտության պատճառներից մեկն է
Ռուս խաղաղապահները Լեռնային Ղարաբաղում ուղեկցել են ադրբեջանական Զինված ուժերի ավտոշարասյանը Դեկ 27,2020 19:31 Ռուս խաղաղապահները Լեռնային Ղարաբաղում ուղեկցել են ադրբեջանական Զինված ուժերի ավտոշարասյունը: Այդ մասին հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարություն-ը: «Ապահովվել է ադրբեջանական ութ ավտոմեքենաների շարասյան անվտանգ տեղաշարժը Լաչինի լեռնանցքով եւ ճանապարհի Շուշի-Կարմիր Շուկա-Քաջար հատվածով»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:
Ռուսաստանի և Թուրքիայի նախագահների անձնական հարաբերությունները թույլ են տալիս վիճելի հարցերում ներդաշնակ լուծումներ գտնել. Պեսկով Դեկ 27,2020 18:17 Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի եւ Թայիփ Էրդողանի անձնական հարաբերություններն ու կառուցողական տրամադրվածությունը թույլ է տալիս գտնել վիճելի հարցերում ներդաշնակ լուծումներ, պատմել է Ռուսաստանի առաջնորդի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը «Ռոսսիա 1» հեռուստաալիքի եթերում «Մոսկվա: Կրեմլ: Պուտին» հաղորդման եթերում, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը: «Բացի այդ, իհարկե, մենք ունենք երկկողմանի հարաբերությունների հսկայական հիմք: Եւ երբ այդ շրջանակում …
ՀԱՊԿ-ի հրապարակած փաստաթղթերի մասին տեղեկությունը ՀՔԾ-ում է Դեկ 27,2020 15:45 ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը հայտնում է. «Քանի որ հարցադրումները շատ են, պետք է տեղեկացնեմ, որ ՀԱՊԿ-ի հրապարակված փաստաթղթերի մասին տեղեկությունները, հրապարակումները Դատախազության կողմից ուղարկվում են ՀՀ ՀՔԾ՝ այնտեղ քննվող քրեական գործի շրջանակներում քննության առարկա դարձնելու նպատակով»:
ՖՈՏՈ. Պեկինից Երևան է ժամանել բժշկական պարագաներ տեղափոխող երկրորդ ինքնաթիռը Դեկ 27,2020 15:42 Դեկտեմբերի 27-ին Երևան է ժամանել Պեկին-Երևան 2-րդ կոմերցիոն չարթերային չվերթի ինքնաթիռը, որով տեղափոխվել է Covid-19 համավարակի դեմ պայքարի համար նախատեսված բժշկական պարագաներ և պաշտպանիչ միջոցներ` պատվիրված ՀՀ Առողջապահության նախարարության կողմից, ինչպես նաև Չինաստանում ՀՀ դեսպանության միջոցով ձեռքբերված պաշտպանիչ պարագաների խմբաքանակ։ Այդ մասին հայտնում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից: