Պաշտոնապես պահանջում եմ բոլորից ձեռք քաշել Արցախի անունը և ժողովրդի հույզերը շահարկելուց. Արայիկ Հարությունյան Փետ 07,2021 21:21 Խոսք
Արցախի թեմի նոր առաջնորդը պատարագ է մատուցել. ներկա է եղել Արայիկ Հարությունյանը Փետ 07,2021 19:44 Պատարագ
Որ ավտոճանապարհներն են փակ Փետ 07,2021 15:02 Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդիչով բեռնատարների համար, անցանելի՝ մնացած բոլոր տրանսպորտային միջոցների համար, փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և դեպի Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները: Գեղարքունիքի մարզի ավտոճանապարհներին և Սյունիքի մարզի Գորայք-«Զանգեր» ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է …
«Ուրարտու-2»-ն ուսումնական վարժանք կանցկացնի Արաբական Միացյալ Էմիրություններում Փետ 07,2021 14:49 Նախապատրաստական շրջանի երկրորդ հատվածը «Ուրարտու-2»-ը կանցկացնի Արաբական Միացյալ Էմիրություններում։ Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: իմը փետրվարի 7-ից 19-ն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Շարջա քաղաքում։ Հավաքի ընթացքում պլանավորված է անցկացնել ստուգողական 3 հանդիպում։ Խաղային օրերի ու մրցակիցների մասին կտեղեկացնենք առաջիկայում։ Հավելենք, որ «Ուրարտու-2»-ի բոլոր հանդիպումները հեռարձակվելու են «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի յութուբյան ալիքով։
Ավելի քան 150 մարդ է անհետ կորել սառցահոսքից Փետ 07,2021 14:46 Հնդկաստանի Ուտարակհանդ նահանգում ավելի քան 150 մարդ է անհետացել սառցահոսքի հետևանքով, հաղորդում է NDTV հեռուստաալիքը: Ըստ նախնական տվյալների ՝ անհայտ կորածների մեծ մասը Ռիշիգանգի հիդրոէլեկտրակայանի բանվորներն են. ՀԷԿ-ին բաժին է ընկել տարերքի հիմնական հարվածը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, հսկայական սառցե զանգվածները ցած են իջել Ալակնանդե եւ Դհաուլիգանգե հիմալայան լեռնային գետերով եւ հեղեղումներ …
Ինչ չվերթ է սպասվում փետրվարի 11-ին Փետ 07,2021 14:44 «Արմենիա» ավիաընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 11-ին կիրականացնի ուղիղ չվերթ Երևան-ՈՒֆա-Երևան ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում են ընկերությունից: «Ավիատոմսերը ներառում են 8 կգ ձեռքի ուղեբեռ և 23 կգ ուղեբեռ: Ավիատոմսեր կարող եք ձեռք բերել մեր պաշտոնական կայքից, ավիաընկերության գրասենյակից՝ Վ. Սարգսյան 10, «Պիացցա Գռանդե» բիզնես կենտրոն և բոլոր տուրիստական ընկերություններից»,- նշված է հայտարարությունում: