«Տարվա կենսաբազմազանությունը» Հանրային արշավ Մայիս 22,2015 23:57 Այս օրվա կապակցությամբ աշխարի մի շարք երկրներում իրականցվում են բազմաբնույթ միջոցառումներ:
Թմրամիջոցը պատրաստել էր բենզինի, դեղահաբերի և այլ նյութերի խառնուրդից` անձնական օգտագործման համար Մայիս 22,2015 23:52 Նշանակվել են դատաքիմիական և տոքսիկոքիմիական փորձաքննություններ:
Կամո Արեյանը ներկա է գտնվել Պուշկինի անվան թիվ 8 հիմնական դպրոցի «Վերջին զանգի» միջոցառմանը Մայիս 22,2015 23:41 Այնուհետև ընթերցվել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի շնորհավորական ուղերձը:
amFAR 2015-ի ամենաշքեղ աստղային կերպարները (ֆոտո) Մայիս 22,2015 23:36 Այս միջոցառումը իր մասշտաբով զիջում է, թերևս, միայն Օսկարին
Վիեննայում «Եվրատեսիլ-2015» մրցույթի շրջանակներում հայկական տաղավար է գործում Մայիս 22,2015 23:28 Նախաձեռնությունը տեղի է ունենում Ավստրիայում ՀՀ դեսպանության և Ավստրիայի զարգացման գործակալության ջանքերով
Սեյրան Օհանյանը կարևորեց բանակ-դպրոց կապն ու երիտասարդների հայրենասիրական դաստիարակությունը (ֆոտո) Մայիս 22,2015 23:20 Հանրակրթական դպրոցներում հնչել է վերջին զանգը
Եվրատեսիլի հաղթող կճանաչվի «Genealogy» խումբը. The Guardian Մայիս 22,2015 23:13 Մրցույթի եզրափակիչ փուլը կկայանա մայիսի 23-ին
Քաղաքապետարանի բոլոր բարձրաստիճան պաշտոնյաները մասնակցել են «Վերջին զանգի» արարողություններին Մայիս 22,2015 23:02 Քաղաքային իշխանության ներկայացուցիչները շրջանավարտներին շնորհավորել են կյանքի այս հիշարժան օրվա կապակցությամբ
Մեքսիկան կողմ է ԼՂՀ հակամարտության բացառապես խաղաղ կարգավորմանը. մեքսիկացի պաշտոնյա Մայիս 22,2015 22:49 Քննարկվել են հայ-մեքսիկական հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված հարցեր