Իտալական Սան Վինչենցոյի քաղաքային խորհուրդը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը Դեկ 02,2020 23:28 Հայտարարություն
16 կուսակցությունների միասնական վարչապետի թեկնածուն որոշված է. վաղը կհայտարարեն Դեկ 02,2020 23:00 Մեր խնդիրն է աջակցել Փաշինյանին և նրա թիմին, որպեսզի խաղաղ կյանքը կարգավորվի, և ձեռք բերված բոլոր համաձայնությունները իրագործվեն
Բելգիայի խորհրդարանի Ներկայացուցիչների պալատի հանձնաժողովն ընդունեց Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիան դատապարտող բանաձև Դեկ 02,2020 22:49 Փաստաթղթի քվեարկությունը տեղի է ունեցել այսօր երեկոյան
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Ծեծել է 51-ամյա տղամարդուն, գրպանից հափշտակել բջջային հեռախոսն ու փախել. բացահայտում Դեկ 02,2020 22:22 Նշանակվել են փորձաքննություններ
Սյունիքի մարզում ՊՈԱԿ կստեղծվի. ինչ գործառույթ է այն իրականացնելու Դեկ 02,2020 22:01 ArmLur.am-ը տեղեկացավ, որ Սյունիքի մարզում կստեղծվի «Սյունիքի մարզի երեխայի եւ ընտանիքի աջակցության կենտրոն» ՊՈԱԿ
ԱՎԱՐՏՎԵԼ Է ԱՊԱՑՈՒՅՑՆԵՐԻ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՓՈՒԼԸ Դեկ 02,2020 21:56 Մարդու իրավունքների պաշտպանն ավարտել է պատերազմի ընթացքում մեր գերիների՝ զինվորականների ու քաղաքացիական անձանց նկատմամբ ադրբեջանական վայրագությունների վերաբերյալ ապացույցների հետազոտման ու իրավական ձեւակերպումների հերթական փուլը: Ադրբեջանական զինված ուժերի խոշտանգումներն ու դաժանությունները, անմարդկային վերաբերմունքը մեծ ծավալի են, առկա են պատերազմական հանցագործությունների ակնհայտ հատկանիշներ՝ էթնիկ ատելության շարժառիթներով: Կատարված են ծանրագույն պատերազմական հանցագործություններ, որոնց վերաբերյալ ապացույցների ամրագրումը, ադրբեջանական …
Ադրբեջանական ուժերն անմարդկային վերաբերմունք են ցուցաբերել հայ գերիների նկատմամբ. Human Rights Watch- Դեկ 02,2020 21:43 Ժնևի երրորդ կոնվենցիան պաշտպանում է ռազմագերիներին, մասնավորապես, բռնության կամ ահաբեկման գործողություններից, վիրավորանքներից և հասարակության հետաքրքրասիրությունից
1400 արցախցի այսօր Երևանից վերադարձել է ԼՂ. ժամանածների թիվը հասել է 29 հազարի Դեկ 02,2020 21:22 Այդ մասին հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը