ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ․ Ռուբեն Վարդանյանին խոշտանգում են, առողջական վիճակը վատ է, իսկ դուք լռու՞մ եք․ լրագրողի հարցը՝ Սրբուհի Գալյանին
ArmLur.am-ը հարցեր է հղել Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանին երեկ երեկոյան Ռուբեն Վարդանյանի լուսամկարների, նրա խոշտանգման և կապտուկների մասին, արդյոք, ՄԻՊ-ը քայլեր ձեռնարկել է, թե ո՛չ։
Հիշեցնենք, որ Ռուբեն Վարդանյանը Բաքվում ընթացող դատավարություններին զուգահեռ խոշտանգվել և բռնության է ենթարկվել։
ArmLur.ma-ը նկատել էր, որ շինծու դատավարությանը զուգահեռ Ռուբեն Վարդանյանն ակնհայտ ծեծի է ենթարկվել։ Դատավարությունից հրապարակված նկարներից ակնհայտ երևում են Վարդանյանի մարմնի տարբեր մասերի կապտուկները։ Սրա մասին գեթ մեկ պաշտոնյա չի խոսել և գերիների խոսշանգման հարց չի բարձրացրել։ Անգամ ՀՀ ՄԻՊ Անահիտ Մանասյանը։
Հիշեցնենք, որ Ռուբեն Վարդանյանի որդին քիչ առաջ հանդես եկավ ուղերձով և կոչ արեց պայքարել Բաքվում տեղի ունեցող ցուցադրական դատավարությունների դեմ՝ ընդդեմ իր հոր և մնացած հայրենակիցների, որ ամեն ինչ տվել են Արցախի ազատության համար։