ԳՆԵՐԻ ԿԱՅՈՒՆՈՒԹՅՈՒՆԸ՝ ՆՊԱՏԱԿ Մար 13,2024 23:58 ՀՀ կենտրոնական բանկի խորհուրդը մարտի 12-ի նիստում որոշել է վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքն իջեցնել 0.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 8.5 տոկոս: Այդ մասին ասուլիսում հայտարարեց ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը: Կենտրոնական բանկի կողմից տրամադրվող լոմբարդային ռեպո գործիքի տոկոսադրույքը սահմանվել է 10, իսկ բանկերից ներգրավվող դրամական միջոցների տոկոսադրույքը՝ 7 տոկոս: Խորհրդի գնահատմամբ՝ վերաֆինանսավորման ավելի ցածր տոկոսադրույքն անհրաժեշտ է միջնաժամկետում գնաճի …
«ՈՐՊԵՍԶԻ ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՆԱ ՀՀ ԼՈՒԾԱՐՈՒՄ» Մար 13,2024 23:56 ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարում է, որ այն գյուղերը, որոնք Ադրբեջանը պահանջում է, երբեք չեն եղել ՀՀ ինքնիշխան տարածքում։ Մարտի 12-ի ասուլիսին Փաշինյանը, պատասխանելով լրագրողի այն հարցին, թե Ադրբեջանը շարունակում է տարածքային պահանջներ ներկայացնել ՀՀ-ին՝ պահանջելով հայկական կողմից իրենց վերադարձնել Տավուշի մարզի 4 գյուղ, ընդգծեց, որ Հայաստանի տարածքում ադրբեջանական մամուլի կողմից բարձրաձայնվող գյուղերի անուններով …
«ՀՀ ԺՈՂՈՎՐԴԻ ՀԱՄԱՐ ՀՀ ԺՈՂՈՎՐԴԻ ԱՆՈՒՆԻՑ» Մար 13,2024 23:55 Երեւանի ավագանու «Հանրապետություն» խմբակցության անդամ Արտակ Զեյնալյանը ArmLur.am-ի հետ զրույցում խոսել է տրանսպորտի թանկացման նախագծի եւ դրա հետեւանքների մասին: -Տրանսպորտի գինն ունի ինքնարժեք. դրա ինքնարժեքն այսօրվա դրությամբ 230 դրամ է: Խնդիրը հետեւյալն է. սուբսիդիայի չափը որքա՞ն պետք է պակասեցնենք: Հիմա 7 միլիարդ դրամ տարեկան սուբսիդիա է տրվում տրանսպորտին: Այն, որ պետք է միասնական տոմսային համակարգ …
Արևմուտքը տարված է ՌԴ պարտությամբ. դրա մասին փաստում են Մակրոնի հայտարարությունները Ուկրաինա զորքեր ուղարկելու վերաբերյալ. Լավրով Մար 13,2024 23:48 Անդրադարձ
Տեղի է ունեցել Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը Մար 13,2024 23:34 Մանրամասներ
Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ կովկասյան բանակցությունների հարցերով ավագ խորհրդականին Մար 13,2024 23:18 Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները
Ամերիկացի սենատորները կքննարկեն TikTok-ի հնարավոր արգելքի օրինագիծը Մար 13,2024 23:02 Օրինագիծն ավելի վաղ հավանության էր արժանացել ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի կողմից
Քննարկվել են Հայաստանի կողմից Գազայի բնակչությանը մարդասիրական օգնության տրամադրման և փոխանցման հետ կապված մանրամասներ Մար 13,2024 22:45 Անդրադարձ
«Ինտերի» հավանական մեկնարկային կազմն «Ատլետիկոյի» հետ պատասխան խաղում Մար 13,2024 22:31 Առաջին խաղում «Ինտերը» սեփական հարկի տակ հաղթել էր 1։0 հաշվով